UTİKAD Dibagi Dua Laporan Penting sareng Pencét

utikad ngabagikeun dua laporan penting sareng pers
utikad ngabagikeun dua laporan penting sareng pers

UTİKAD, Asosiasi Produser Produksi Angkutan Internasional sareng Logistics patepang sareng anggota pers dina Kemis, 9 Januari. Ketua UTİKAD Emre Eldener, Wakil Présidén Turgut Erkeskin sareng Cihan Yusufi, Anggota Bendahari Serkan Eren, Anggota Dewan Ayşem Ulusoy, Barış Dillioğlu, Berna Akyıldız, Cihan Özkal, Ekin Tirman, Nil Tunaşar, Jenderal Sutradara Cavit Uğur sareng Komite Eksekutif UTİKAD.


Salila konperénsi pers, barang-barang agenda sektor Logistik Turki dievaluasi ku Emre Eldener, Ketua Badan Diréktur UTİKAD, sareng dua laporan pikeun nungtun sékrési dibere pers. Laporan Hubungan Logistik UTİKAD disiapkeun ku Alperen Güler, Pangurus Hubungan Séktoral UTİKAD 2019, ogé UTİKAD sareng Anggota Fakultas Fakultas Maritim Universitas Poluz Eylül. Dr Ukur Logistic Trends and Expectations Survey 2019-2020, anu disiapkeun ku kolaborasi sareng Okan Tuna sareng timnya, nampi perhatian anu hadé ti pers.

UTİKAD Geleneksel Basın Toplantısı

UTİKAD Başkanı Emre Eldener’in lojistik sektörüne dair değerlendirmelerinin yer aldığı sunumuyla başladı. 2019 yılındaki sektörel gelişmeleri katılımcılarla paylaşan Başkan Emre Eldener, sözlerine geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yönetmeliği’ne ilişkin eleştirilerini paylaşarak başladı. 1 Temmuz 2019 tarihinde yürürlüğe giren TİO Yönetmeliği’ne bağlı olarak TİO Yetki Belgesi bedelinin yeniden değerleme oranıyla 183.800 liraya yükseldiğini belirten Eldener, “TİO Yönetmeliği’nin hazırlanması sürecinde her zaman aynı fikri savunduk. UTİKAD olarak yetki belge sayısında sadeleştirme yapılması ve aynı şekilde sembolik belge ücretleri alınması gerektiğini de söyledik. Ancak son noktada ne yazık ki kamu TİO Yetki belgesi için 150 bin TL gibi bir ücret belirledi. Yeniden değerleme oranıyla belge ücreti 183 bin TL’yi geçti. Yani bir firma ben Taşıma İşleri Organizatörlüğü yapmak istiyorum diyor ise devlete 183 bin 800 TL ödeyip bu belgeyi almalı ki, Taşıma İşleri Organizatörlüğünü yasal olarak yapabilsin. Şu anda bu belgeyi alan yaklaşık 420 civarında firma olduğunu biliyoruz. Ama sektörün geneli bu yüksek yetki belgesi ücretini ödeyemeyecek, nitekim faaliyetlerini durdurmaya başlayan üyelerimiz oldu. Biz bu konuda Bakanlıkla sürekli irtibat halindeyiz ve bu rakam sembolik hale gelene kadar konuyu dile getirmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.Milarian Berita Railway

Janten kahiji komen

koméntar